Kitap

/Kitap
Kitap 2019-01-29T11:41:08+00:00

Yüzünden Anlaşılıyor
İş Dünyası İçin Mikro İfadeler

Daha etkili müzakereler, satışlar ve personel alımları için yüz ifadeleri nasıl okunur

Müzakerelerde, satışlarda ve personel alımlarında avantaj elde etmek için yüz ifadelerini nasıl okuyacağınızı keşfedin

The Micro Expressions Book for Business, her iş toplantısını daha etkili hale getiren pratik bir yaklaşıma dönüştürülmüş, 7 Mikro İfadenin en yaygın 26 varyasyonuyla ilgili resimler, yorumlamalar ve bir araştırma içerir.

Kasia ve Patryk Wezowski, 15 ülkedeki temsilcileriyle birlikte Dünyanın 1 Numaralı İş Dünyası için Beden Dili Eğitimini veren Center for Body Language’ın kurucularıdır.

Kitap Tanıtımı

Bir konuşmanın daha ilk anında, bir insanın hangi duyguları hissettiğini görebildiğinizi hayal edin. Bu kişinin yüz ifadeleri, gerek bir sözleşme imzalamanıza, gerek farklı bir fiyat teklif etmenize, gerekse bu kişiyi şirketinizde çalıştırmaya kadarki tüm gerekli bilgileri açığa çıkaracaktır. BLINK Konuşma Tekniğimizi™ de nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, kelimelerinizi gördüklerinize göre ayarlayabilir ve başarılı anlaşmalara varabilirsiniz. Şimdi, ne kadar zaman kazanacağınızı ve daha önce sizinle ilgilenmeyen insanlarla sonuç alamadığınız görüşmelerde ne kadar zaman harcadığınızı bir düşünün.
Mikro İfadeler bilgisini keşfetmeye başlarsanız, müzakereleriniz, toplantılarınız ve röportajlarınız daha etkili olacaktır. Bu küçük yüz kası hareketleri, öfke, küçümseme, tiksinti, mutluluk, korku, hüzün ve sürpriz olmak üzere yedi temel duyguyu tanımanıza izin verir.

Mikro İfadeler konusundaki bu kitap, bilimi girişimcilerin diline çevirir ve iş toplantılarında beden dilinin nasıl kullanılacağı konusunda pratik bir yaklaşım sunar. Mikro İfadeleri okuyabilmek, satış, personel alımı, müzakereler, liderlik, koçluk ve eğitim gibi alanlarda herkes için belirleyici bir avantaj sağlamaktadır.

Kasia Wezowski ve Patryk Wezowski, 15 ülkedeki temsilcileriyle birlikte Dünyanın 1 Numaralı İş Dünyası için Beden Dili Eğitimini veren Center for Body Language’ı kurdular.

KASIA WEZOWSKI – İş Strateji Uzmanı, Yazar, Center for Body Language’ın Kurucusu

Kasia iyimser bir insan olup, her şey için her zaman yaratıcı bir çözüm bulur.
Kasia, başkalarının ara sıra yaptığı işleri, başarılı insanların sık sık yaptığına inanır. Psikoloji, sosyoloji ve hukuk olmak üzere üç Yüksek Lisans derecesi vardır. Teorik bilgileri uygulamaya koymayı, kendi şirketlerini yürütmeyi ve 10 yıldır şirket stratejisinde eğitim ve danışmanlık yapmayı seviyor. Kasia, birçok Fortune 500 şirketi için 3000 saatten fazla koçluk yapmış ve eğitim vermiştir.
Kasia insanlara ilham vermeyi seviyor. Üç kitap yazdı ve stresle başa çıkma, çatışma çözümleri, yaratıcı çözümler, etkili iletişim ve satış stratejileri üzerine teknikler geliştirip, yöntemler kaleme aldı.

PATRYK WEZOWSKI – Girişimci, Konuşmacı, Center for Body Language’ın Kurucusu

Patryk, orijinal fikirleri olan ve fikirlerini gerçek hayata geçirebilen vizyon sahibi bir düşünür. Çok disiplinli bir yaklaşımı vardır ve sözsüz iletişim, psikoloji, satış ve internet pazarlamacılığı hakkında geniş bir bilgi yelpazesine sahiptir.
Yeni kurulmuş herhangi bir şirkete altı ay içinde kar kazancı sağlayabilir. Patryk, beden dili sinyallerini okumada ve doğru şekilde yorumlamada inanılmaz bir kabiliyete sahiptir. Kendisi de harika bir konuşmacıdır. Medyanın, kendisinden, politikacılar ve ünlülerin davranışlarını analiz etmelerini istemesinin sebebi de budur. Patryk aynı zamanda insanlara ilham vermeyi sever ve genellikle geniş kitlelere sunum yapması için davet edilir.

SERKAN TUNÇ – İnsan Davranış Analisti, Center for Body Language Ayrıcalıklı İş Ortağı

Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler  Enstitüsü Suç Önleme ve Analizi programında yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir.

Genç yaşlarından beri ilgili duyduğu insan duygularını üzerine çalışmasına 2000 yılında NLP modelleme yönetimi ile başladı.

Bir çok farklı eğitimden geçtikten sonra 2017 yılında , İspanya’da “Center for Body Language” tarafından “Body Language Master” olarak onaylandı.

Profesyonel iş yaşamına satış mühendisi olarak başladı. Uluslararası bir çok firmada satış ve iş gelişme yönetimi üzerine uzun yıllar çalıştı.Hali hazırda mikro ifadeler ve beden dilinin iş dünyasında kullanımı üzerine danışmanlık yapmakta ve eğitimler vermektedir.

“Mikro İfade ve Beden Dili Analizi”,”Sözel ve Yazılı İfadelerde Doğruluk, Güvenilirlik Analizi” ve “Yüz kasların Üç Boyutlu Modellemesi ve Yapay Zeka Destekli Sistemler ” yapmakta olduğu çalışmalar arasındadır.

“Yüzünden Anlaşıyor” kitabının ortak yazarlarındandır.

Center for Body Language ‘nin Türkiye Ayrıcalıklı İş Ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

“Bu kitapla ilgili her şeyi seviyorum. Kısa, eğlenceli ve pratik iş yeri uygulamaları ile dolu bir kitap. İK’de, satışta veya yönetimde iseniz, The Micro Expressions Book for Business mutlaka kütüphanenizde bulunmalıdır!”

Carol Kinsey Goman, Doktora., Yazar, “The Silent Language of Leaders: How Body Language Can Help — or Hurt — How You Lead”

“The Micro Expressions Book for Business, iş yerinde, beden dili okumayla ilgili gerçeği bilmek isteyen herkes için ciddi ve özlü bir öncül. Bu kitap, duygusal zekanızı, sosyal becerilerinizi ve iş yerinde olumlu ilişkiler kurma becerinizi arttırma kapasitesine sahiptir. Sağlam bilimsel araştırmalarla desteklenen bu kullanımı kolay teknikler, müşterilerinizin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde tanımanıza, satıcılarla müzakerelerde anlaşmaya ulaşmanızda ve meslektaşlarınızın duygusal tepkilerini daha doğru tespit etmenize yardımcı olabilir. Sözsüz iletişimin bu inanılmaz derecede üstü kapalı ve güçlü alanına, daha güvenilir ve daha hızlı bir biçimde ışık tutabilecek başka bir yol olduğunu sanmıyorum.”

Mark Bowden, İnsan davranışları uzmanı ve the Winning Body Language kitap serilerinin ve Tame The Primitive Brain’in yazarı

“Bu kitap tam anlamıyla bir mücevher. Hem pratik hem de takip etmesi kolay ve “okuyan” insanlar için özel ipuçları veriyor. Bu anlaması kolay rehberliğe bayıldım. Materyalleri hemen kullanmaya başladım. Satış ve pazarlama profesyonelleri, yöneticiler, çalışanlar ve partnerlerini daha iyi anlamak isteyen romantik ilişkiler içindekiler için elzem bir kaynaktır.”

Beverly Flaxington, Understanding Other People: The Five Secrets to Human Behavior kitabının en çok satan ve Gold-award ödüllü yazarı

“Patryk ve Kasia, çalışmalarında, mikro ifadeler ile ilgili gerçek değerleri ortaya koyuyor. İkisi de, paylaşıldığında iş dünyasında ve hayatta büyük fayda sağlayabilecek derin sezgilere sahip.”

Dr. Rick Kirschner, “How To Click With People”’ın yazarı

“Kasia ve Patryk Wezowski’nin yazdığı The Micro Expressions Book for Business’ı satın aldım. Detaylı bir araştırma yapılmış ve Mikro ifadeleri nasıl bulup yorumlayacağınıza ilişkin pratik tavsiyeler veriyor. Her bölüm, ne öğrenileceğine dair bir çerçeve sağlıyor ve en sonunda da neleri elinizde tutmanız gerektiği hususuna işaret ediyor. Okuyucuyu çeşitli iş dünyası ve gündelik hayat senaryolarından geçirerek yönlendiriyor ve Mikro İfadeler bilgisiyle bu konuları nasıl daha iyi yönetebileceğinize dair yol gösteriyor. MUTLAKA okunması gereken bir kitap!”

Renate Mousseux, M.A. ED, Beden Dili Uzmanı

“Etkili iletişim kurabilmek, hayatın her kesiminde başarılı olmanıza yardımcı olur. Bu bilgilendirici ve okunması kolay kitapta yazarlar, iletişim becerilerinizi geliştirmeniz için mikro ifadeleri nasıl tanıyacağınızı ve kullanacağınızı gösteriyor. Bu kitabı okuduktan sonra başarılı bireysel ve ticari ilişkiler geliştirebilmenizde yardımcı olacak araçları elde edeceksiniz.”.

Mark McClish, “Don’t Be Deceived”’in yazarı