Hissetmek Yetmez!! İllaki Görmek Gerekir..

//Hissetmek Yetmez!! İllaki Görmek Gerekir..

Hissetmek Yetmez!! İllaki Görmek Gerekir..

Boşanmayı mikro ifadeler kullanarak öngörebilirsiniz.

Psikolog John Gottman, çiftlerde görülen tiksinme ifadesinin sıklığına bağlı olarak boşanma oranlarını doğru bir şekilde öngördü.

Doğruluk oranı % 90 dı. Çiftin sessiz videolarını 5 dakika boyunca gördükten sonra önümüzdeki 4 yıl içinde kimin mahkemeye gideceğini biliyordu ve hangi evliliğin 9 yıldan fazla süreceği konusunda% 80 oranında başarı yakaladı.

Öfke, boşanma tahmininde baskın bir faktör değildi, bu nedenle eşiniz kızdığında, evliliğiniz hala güvenli olabilir. Öfke yoğun duyguları ifade etmenin başka bir biçimi olabilir.

Mikro ifadeler bir evliliği yok edebilir;

Evliliği olumsuz etkileyen sebepler yüksek dozda eleştiri, küçümseme,savunmacılık ve iletişime kapalı olmaktır. Bu sebepler etkili iletişimi engelleyen ve sevgi dolu ilişkilerde gerekli yakıt olan olumlu ve sıcak duyguları da engelliyorlar. Bu duygular, küçümseme ve tiksinti ifadeleri ile tespit edilebilir.

Özetlemek gerekirse;

Gottman, küçümseme ve tiksinme mikro ifadedelerinin boşanma için iyi bir belirteç olabileceğini kanıtladı. Başka bir deyişle: eşiniz sıklıkla tiksinti ve küçümseme gösteriyorsa, bir ilişki terapistine görünme vakti gelmiş olabilir.

Kaynak İçin Tıklayın

 

Bilimle Kalın… Serkan TUNÇ

By | 2018-06-05T01:58:10+00:00 Temmuz 31st, 2012|Kategori: Genel|Yorum Yok

Yazar:

“Mikro İfade ve Beden Dili Analizi”,”Sözel İfadelerde Doğruluk ve Güvenilirlik Analizi”,”Sözel İfadelerde Aldatmayı Tespit “,”Yazılı İfadelerde Aldatmayı Tespit” ve “Yüz kasların Üç Boyutlu Modellemesi” yapmakta olduğu çalışmalar arasındadır. İnsan duyguları üzerine çalışmaya 2000 yılında NLP modelleme yönetimi ile başladı. 12 yıllık Profesyonel hayatı boyunca uluslararası firmalarda Satış ve İş geliştirme üzerine çalıştı. 2016 yılında Paul Ekman Group “International Certificate in Emotional Skills and Competencies” ve “International Certificate in Evaluating Truthfulness and Credibility” eğitimleri başarı ile tamamladı. 2017 yılında İspanya’da “Center for Body Language” tarafından “Body Language Master” olarak onaylandı. Center for Body Language ‘nin Türkiye Ayrıcalıklı İş Ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Leave A Comment