Gülümsemeli (Miyim?)

//Gülümsemeli (Miyim?)

Gülümsemeli (Miyim?)

Gülümsemek insan ilişkilerinde buzları kırmanın, pozitif bir iletişim kurmanın ve benden sana zarar gelmez demenin en kolay yoludur.

Ancak dikkat edilmesi gereken konu;

Yapılan bir araştırma iş görüşmelerinde sıkça gülümseyen kadınların, nötr yüz ifadeleri takınan kadınlara göre daha az profesyonel olduğu intibasını oluşturuyor.

Bu çalışma farklı kültürlerde farklı sonuçlar gösterme ihtimaline sahip olsa bile, duyguları anlamak açısından güzel bir yol gösterici niteliğindedir.

Çünkü insanlar duygularını gizlemek için en etkili yol olarak “gülümseme” yi kullanırlar. Aynı zamanda “gülümseme”,“utanç” ı gizleme için de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Şimdi kendinize şu soruyu sorabilirsiniz: Daha fazla gülümsemeli miyim?

Cevap, gülümsemeyi ne zaman bırakmanın uygun olduğunu ve ciddi birisi olarak kabul görmek için gülümsemenizi ne sıklıkta kullanmanız gerektiğini bilmekten geçiyor.

En önemli çıkarılabilecek sonuç; karşı tarafı gözlemleme yeteneğine sahip olmak ve gerçekten ne hissettiklerini tanımaya başlamak, iletişimde kazanan taraf olma şansını artırıyor.

By | 2018-06-05T01:57:15+00:00 Temmuz 31st, 2012|Kategori: Genel|Yorum Yok

Yazar:

“Mikro İfade ve Beden Dili Analizi”,”Sözel İfadelerde Doğruluk ve Güvenilirlik Analizi”,”Sözel İfadelerde Aldatmayı Tespit “,”Yazılı İfadelerde Aldatmayı Tespit” ve “Yüz kasların Üç Boyutlu Modellemesi” yapmakta olduğu çalışmalar arasındadır. İnsan duyguları üzerine çalışmaya 2000 yılında NLP modelleme yönetimi ile başladı. 12 yıllık Profesyonel hayatı boyunca uluslararası firmalarda Satış ve İş geliştirme üzerine çalıştı. 2016 yılında Paul Ekman Group “International Certificate in Emotional Skills and Competencies” ve “International Certificate in Evaluating Truthfulness and Credibility” eğitimleri başarı ile tamamladı. 2017 yılında İspanya’da “Center for Body Language” tarafından “Body Language Master” olarak onaylandı. Center for Body Language ‘nin Türkiye Ayrıcalıklı İş Ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Leave A Comment